Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

Opublikowano 2023-09-26 15:18:42. Artykuł wyświetlono: 285 razy.

Gmina Rybno pozyskała kolejne dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na realizację dwóch zadań inwestycyjnych:

1. Wymiana pokrycia dachu wraz ze wzmocnieniem więźby dachowej budynku szkoły podstawowej w Rybnie - 779.000,00 zł
  2. Przeprowadzenie prac restauratorskich i konserwatorskich cokołu w zabytkowym kościele w Koszelewach - 127.400,00 zł

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu możliwe będzie przeprowadzenie prac, które zabezpieczą zabytki przed niszczeniem, umożliwią wykorzystanie nowych przestrzeni - poddasze SP w Rybnie, a także pozwolą cieszyć się nimi przez kolejne lata.

Szczególne podziękowania należą się dla pana Roberta Gontarza Posła RP oraz pana Andrzeja Śliwki Wiceministra Aktywów Państwowych, którzy wspierają Gminę Rybno w pozyskiwaniu środków rządowych służących rozwojowi gminy.