www.gminarybno.pl

Drukuj

Druhowie z Rybna na zawodach w ratownictwie

Opublikowano 2017-09-26 11:38:04. Artykuł wyświetlono: 3085 razy.

W dniu 23 września 2017r. w miejscowości Golina w gminie Jarocin odbyły się IV Zawody w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W zawodach tych wystartowała również drużyna reprezentująca Ochotniczą Straż Pożarną w Rybnie.

W trakcie zawodów strażacy musieli zmierzyć się z ośmioma realistycznie upozorowanymi wypadkami, które wymagały udzielenia osobom poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy – jak na przykład: nagłe zatrzymanie krążenia, próba samobójcza, wypadek samochodowy, rana kłuta klatki piersiowej czy poparzenia II stopnia obu rąk i twarzy.

W zawodach uczestniczyła również jednostka OSP z pobliskiej Lubawy.

Impreza ratowicza została zorganizowana przez Ochotnicze Straże Pożarne z Goliny i Witaszyc.
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst