Dzień dobry, Panie Bobrze - zajęcia edukacyjne w terenie

Opublikowano 2023-02-24 15:05:00. Artykuł wyświetlono: 416 razy.

W dniach 21 - 24.02. 2023 r. wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie spotkali się z przedstawicielem Welskiego Parku Krajobrazowego – panią Izabelą Redman – Zalewską.

Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą życia bobrów, po czym przedstawione zostały im ciekawostki na temat wspomnianych zwierząt. W drugiej części spotkania mogli oni zobaczyć żeremia bobrów wychodząc na deptak wokół jeziora Rybno. Okazuje się, że młodej parze bobrów spodobał się teren wokół naszego jeziora i postanowiła pozostać z nami na dobre.

Na podsumowanie spotkań pani Izabela przygotowała dwa konkursy – plastyczny i quiz wiedzy, które zostały zorganizowane pod patronatem Wójta Gminy Rybno – Pana Tomasza Węgrzynowskiego.

Autor: Dyrektor szkoły