www.gminarybno.pl

Drukuj

Dzień Świętego Mikołaja – grupa 'W Rękach Młodych'

Opublikowano 2019-01-02 10:38:52. Artykuł wyświetlono: 2258 razy.

W niedzielę, 23 grudnia 2018 roku o godz. 18:00 w Centrum Kultury-Bibliotece w Rybnie odbyło się uroczyste podsumowanie działań grupy młodzieży „W Rękach Młodych” w 2018 roku.

W 2018 roku grupa „W Rękach Młodych” zorganizowała m.in.: Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca w Gminie Rybno, rywalizację 600 km po gminie Rybno i 1200 km rowerem po gminie Rybno oraz Galę Sportu Rybno 2018. Później odbyły się trzy turnieje charytatywne w piłkę nożną pn. „Gramy dla Mariusza”, „Gramy dla Janusza” oraz „Gramy dla Małgosi”. Pod koniec roku młodzież zorganizowała akcję pt. „Zapali znicz pamięci”, a także turniej Mikołajkowy w piłkę nożną oraz zbiórkę słodyczy na Dzień Świętego Mikołaja. W tym roku podczas „Dnia Świętego Mikołaja” członkowie grupy „W Rękach Młodych” we współpracy z Radną Gminy Rybno – Joanną Słupską, Radnymi Gminy Rybno – Grzegorzem Rozentalskim i Grzegorzem Januszewskim oraz Sołtys wsi Truszczyny – Marią Kozłowską przygotowali 50 świątecznych paczek, które św. Mikołaj dostarczył osobom starszym i samotnym. Grupa „W Rękach Młodych” pomogła także nagrać oficjalny utwór gminy Rybno pn. „W Rękach Młodych”.

Podczas podsumowania Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Piotr Kornatowski podziękowali młodzieży za wkład i zaangażowanie w organizację wielu, cieszących się dużą popularnością uroczystości i imprez charytatywnych. Wręczyli członkom grupy pamiątkowe fotografie oraz upominki.

- Młodzież „W Rękach Młodych” planuje zorganizować w przyszłych dwóch miesiącach: I Turniej Old Boy’s 35+ w piłkę nożną, Turniej Charytatywny „Gramy dla Łukasza z Jeglii”, II Nocny Turniej Fifa 2019 oraz Galę Sportu Rybno 2019. Wszystkich, którzy zechcieliby wesprzeć te inicjatywy prosimy o kontakt. Dziękujemy za dotychczasową współpracę oraz zachęcamy do licznego udziału w kolejnych imprezach – przewodniczący grupy „W Rękach Młodych” Sylwester Kasprowicz.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst