www.gminarybno.pl

Drukuj

Edukacja z wojskiem

Opublikowano 2024-06-05 08:52:05. Artykuł wyświetlono: 207 razy.

We wtorek, 4 czerwca klasa II LO wzięła udział w programie edukacyjno-obronnym "EDUKACJA Z WOJSKIEM".

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach teoretycznych oraz zajęciach terenowych, przeprowadzanych przez członków 42 batalionu lekkiej piechoty w Morągu, pod dowództwem por. Adama Kowalika. Celem programu było podniesienie świadomości młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków, umiejętności z zakresu obrony i obrony ludności, a także zachowania w sytuacjach kryzysowych.

Na zakończenie uczestnicy zajęć otrzymali certyfikat potwierdzający udział naszej szkoły w programie "Edukacja z wojskiem".

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst