www.gminarybno.pl

Drukuj

Eliminacje gminne OTWP

Opublikowano 2015-03-26 15:14:54. Artykuł wyświetlono: 1932 razy.

W dniu 25 marca 2015 r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybnie przeprowadzone zostały eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

W rywalizacji na szczeblu gminnym uczestniczyło w sumie 25 osób - uczniów Szkół Podstawowych, Gimnazjów z terenu Gminy Rybno oraz Liceum Ogólnokształcącego w Rybnie.

Celem organizowanego od wielu lat turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Uczestnicy eliminacji gminnych w Rybnie mieli do rozwiązania pisemny test składający się z 30 pytań. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji gminnych OTWP czuwało jury pod przewodnictwem mł. bryg. Leszka Góralskiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie.  Zwycięzcy eliminacji gminnych otrzymali z rąk Wójta Gminy Rybno p. Tomasza Węgrzynowskiego pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody - między innymi tablety, radioodtwarzacze typu "boombox", telefony komórkowe. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.

Laureaci w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentować Gminę Rybno podczas eliminacji na szczeblu powiatowym.

Życzymy im powodzenia
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka