Ewa Sendobra wyróżniona podczas gali sołtysów w Ostródzie

Opublikowano 2023-05-22 15:07:04. Artykuł wyświetlono: 426 razy.

Samorządowe Forum Sołtysów na Warmii i Mazurach odbyło się w piątek – 19 maja 2023r. w ostródzkim amfiteatrze. Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin wyróżnił na tym wydarzeniu prawie 100 sołtysów, w tym wieloletnią panią sołtys z Jeglii z gminy Rybno – Ewę Sendobrą. Wyróżnienie zostało przyznane za zaangażowanie oraz wkład w rozwój swojej społeczności lokalnej.

Według historyków, sołtysi w Polsce byli już w XIII wieku i są jedną z najstarszych instytucją państwa. Obecnie w naszym kraju jest ponad 40 tys. sołtysów, natomiast na Warmii i Mazurach - 2,5 tysiąca.

Oprócz sołtysów Uhonorowani zostali również zwycięzcy konkursów „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego”, „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” czy „Granty Marszałka dla Kół Gospodyń Wiejskich”.

Na zakończenie Marian Jurak, wiceprezes zarządu głównego PTTK, wygłosił wykład poświęcony 550-leciu urodzin Mikołaja Kopernika. Wydarzenie zakończył koncert Sławomira.

Organizatorem Samorządowego Forum Sołtysów jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, partnerami - Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Sołtysów.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz