www.gminarybno.pl

Drukuj

Geologiczne wyzwania

Opublikowano 2015-11-18 14:47:29. Artykuł wyświetlono: 3810 razy.

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Rumianie 15.04.2015r. otrzymała Geocertyfikat za działania edukacyjne i wychowawcze w zakresie georóżnorodności otoczenia. Placówka podejmowała różnorodne inicjatywy: utworzyła szkolne lapidarium, organizowała warsztaty garnacarskie, paleontologiczno – geologiczne, kąciki geologiczne.

W nowym roku szkolnym kolejnym wyzwaniem było powiększenie szkolnego ogrodu. 13 listopada 2015r. ogród wzbogacił się o dwa nowe okazy. Głaz o wadze 10 ton został przywieziony z pola państwa Chyrzyńskich z Naguszewa. Głaz 15 tonowy przekazał szkole pan Kozłowski ze wsi Odmy. Transportem skał zajęła się firma z Ostródy, natomiast sfinansowaniem przedsięwzięcia Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Głazy zostały ustawione w ogrodzie skalnymi pięknie wkomponowały się w otoczenie szkoły. Dzięki wsparciu specjalistów z dziedziny geologii zostaną oznaczone i opisane. Powuiększony ogród skalny pozwoli naszym uczniom odbyć wycieczkę w „czasie geologicznym”, zaobserwować zmieniające się oblicze naszej planety, a tym samym poszerzyć wiedzę z przyrody nieożywionej.

Rozbudzanie pasji poszukiwania, odkrywania i kolekcjonowania to ciekawe wyzwanie edukacyjne współczesnej szkoły.

Wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy realizacji skalnego ogrodu składamy serdeczne podziękowania.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna
Szkoły Podstawowej
im. Ks. Jana Twardowskiego
w Rumianie
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst