www.gminarybno.pl

Drukuj

Gimnazjaliści z Dąbrówna i Hartowca w Zespole Szkół

Opublikowano 2016-04-11 09:03:30. Artykuł wyświetlono: 3486 razy.

W piątek, 8 kwietnia Zespół Szkół w Rybnie odwiedzili gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Dąbrównie oraz Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II z Hartowca.

Uroczystość promującą Zespół Szkół w Rybnie otworzyła Dyrektor – Magdalena Anczykowska, która powitała wszystkich gimnazjalistów kończących w tym roku edukację z Dąbrówna, Hartowca oraz Rybna. Spotkanie, które przede wszystkim miało na celu zachęcić uczniów do skorzystania z oferty Liceum Ogólnokształcącego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Rybnie poprowadzili uczniowie – Karolina Urbańska i Szymon Stepnowski.

Dyrektor – Magdalena Anczykowska oraz Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski podczas spotkania podkreślali, że w Zespole Szkół kadra pedagogiczna wkłada całe serce w edukacje uczniów – dowodem tego jest wysoki poziom nauczania, a co za tym idzie prawie stuprocentowa zdawalność matur. LO w Rybnie posiada rozszerzony program biologii, geografii oraz języka angielskiego, a najlepsi uczniowie otrzymują stypendia naukowe Prezesa Rady Ministrów. Od dwóch lat przyznawane jest także stypendium Wójta Gminy Rybno – istnieje także możliwość kształcenia się w szkole wielozawodowej trzyletniej. Uczniowie Zespołu Szkół osiągają wysokie wyniki na różnorodnych konkursach, a absolwenci tej szkoły kończą najlepsze uczelnie w Polsce.

Po wystąpieniu wójta oraz dyrektor szkoły członkowie sekcji boksu klubu GSZS Delfin Rybno pod przewodnictwem trenera – Rafała Mazurowskiego zaprezentowała wszystkim to – czego po lekcjach można się nauczyć trenując boks – wśród nich była także mistrzyni z Żabin – Marta Lipka. Z każdym treningiem zawodnicy robią coraz większe postępy. Po zajęciach lekcyjnych uczniowie mogą także trenować zapasy w Rumianie, trenować piłkę nożną z V ligowym GSZS Delfin Rybno, którego trenerami są: Radosław Wasielewski, Karol Rykaczewski i Krzysztof Anisiewicz, a także brać udział w treningach siatkówki, które prowadzi Mariusz Dudziński. Prężnie działają także harcerze, Młodzieżowa Orkiestra Dęta, a także inne szkolne koła – PCK czy koło artystyczne.

Podczas uroczystości wystąpili także uczniowie w przedstawieniu koła artystycznego pod przewodnictwem nauczycielki j. polskiego - Joanny Gawlik, a Karol Rykaczewski przygotował dla gimnazjalistów konkurencje sprawnościowo-rekreacyjne. Dla wszystkich czekał także poczęstunek, a na końcu uczniowie zwiedzili szkołę.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst