Gmina Rybno uzyskała kolejne dofinansowanie

Opublikowano 2020-10-07 11:35:20. Artykuł wyświetlono: 1053 razy.

Gmina Rybno uzyskała kolejne dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w dniu 7.10.2020 r. ogłosił listę rankingową projektów wybranych do dofinansowania w ramach Poddziałania Efektywność energetyczna w budynkach publicznych, Schemat A Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. W ramach tego Poddziałania zostaną zmodernizowane SP w Hartowcu oraz Hala Sportowa w Rybnie.

Radość jest tym większa, że wśród 74 złożonych projektów, do dofinasowania zakwalifikowało się tylko 20, wśród nich jest Gmina Rybno.

Zakres prac inwestycyjnych w obu obiektach obejmuje:
- docieplenie ścian fundamentowych,
- docieplenie ścian zewnętrznych,
- docieplenie dachu (tylko SP w Hartowcu)
- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej oraz wymiana parapetów zewnętrznych i wewnętrznych,
- modernizację istniejącego systemu c.o.: wymiana kotła grzewczego na nowoczesny kocioł olejowy spełniający normy obowiązujące od końca 2020 r. wraz z wymianą starych grzejników i montażem termostatów,
- modernizację oświetlenia, w ramach której wymienione zostaną oprawy na system LED,
- montaż instalacji fotowoltaicznej,
- montaż budek lęgowych
- renowację pozostałej części ścian i podłóg, wymianę drzwi wewnętrznych, montaż nowych rynien i rur spustowych (SP w Hartowcu) – koszt niekwalifikowalny,
- wymianę rynien i rur spustowych, wymianę attyki, kanalizację deszczową, opaskę wokół budynku (hala OSiR) – koszt niekwalifikowalny.

Całkowity koszt projektu 3.260.284,85 zł, wartość kwalifikowalna 2.761.177,54 zł, dofinansowanie z EFRR 2.291.501,24 zł stanowiące 82,99 % kosztów kwalifikowalnych. Planowany termin realizacji inwestycji 30.12.2022 r.

Poniżej pełna lista rankingowa projektów wybranych do dofinansowania: