Grądy: VI Bieg Tropem Wilka za nami

Opublikowano 2022-07-11 07:57:00. Artykuł wyświetlono: 679 razy.

W sobotę, 2 lipca 2022r. o godz. 13:00 na polanie za lasem w Grądach odbył się VI Bieg Tropem Wilka na dystansie 5 km zorganizowany przez Sołtysa wsi Grądy – Mirosława Remusa, Radnego Gminy Rybno – Łukasza Głowackiego, Radę Sołecką Grądy, OSP Grądy oraz drużynę „Rozbiegane Działdowo”.

Udział w zawodach wzięło 50 biegaczy, którzy mieli do pokonania po raz VI dystans 5 km. Koordynatorami biegu byli: Wioleta Kasprowicz i Marcin Kasprowicz z Działdowskiego Klubu Biegacza „Rozbiegane Działdowo”. Dla wszystkich uczestników biegu zostały przygotowane pamiątkowe medale, a dla najlepszych 5 zawodników i zawodniczek w kategorii OPEN puchary. Wyróżniono także najlepszą biegaczką i biegacza z terenu gminy Rybno oraz najstarszego uczestnika. Na koniec odbyło się losowanie cennych nagród. Medale, puchary i nagrody rzeczowe wręczali: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Radny Gminy Rybno – Łukasz Głowacki, Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie – Hanna Bem, Sołtys sołectwa Grądy – Mirosław Remus, Prezes Fundacji „Jezioro Pojednania” – Jerzy Samoń oraz naczelnik OSP Grądy – Mariusz Szymański. Mieszkańcy Grąd przygotowali dla zawodników także obfity bufet, ciasto, kawę i herbatę. To był kolejny udany bieg!

Klasyfikacja końcowa OPEN Kobiet:
1. Martyna Konarzewska 17:26
2. Wioletta Falba 21:10
3. Anna Domka 23:07
4. Magdalena Behal 24:53
5. Patrycja Kaczmarkowska 25:13

Klasyfikacja końcowa OPEN Mężczyzn:
1. Marcin Góralski 16:57
2. Krzysztof Golmanowski 17:26
3. Karol Januszewski 18:12
4. Damian Lewandowski 18:38
5. Zbigniew Bartkowski 18:44

Najlepsza biegaczka z Gminy Rybno:
- Jagoda Ćwiklińska

Najlepszy biegacz z Gminy Rybno:
- Szymon Standarski

Najstarszy uczestnik biegu:
- Leon Mederski

VI Bieg Tropem Wilka sfinansowano m.in. ze środków funduszu sołeckiego sołectwa Grądy.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz