Hartowiec mistrzem Gminnych Halowych Igrzysk

Opublikowano 2016-03-21 15:24:12. Artykuł wyświetlono: 3877 razy.

W niedzielę, 20 marca o godz. 13:30 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie odbyły się II Gminne Halowe Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne o Puchar Wójta Gminy Rybno – Tomasza Węgrzynowskiego.

W zawodach udział wzięło sześć sołectw z Gminy Rybno: Rumian, Rybno, Koszelewy, Żabiny, Tuczki i Hartowiec. Uczestnicy igrzysk rywalizowali ze sobą w takich kategoriach jak: tenis stołowy, podnoszenie odważnika, szachy, warcaby, trójbój seniorów, wielobój sołtysów, przeciągnie liny oraz kategoria rodzinna. Po kilkugodzinnych zmaganiach wyłoniono mistrza igrzysk – bezkonkurencyjni okazali się mieszkańcy Hartowca.

Klasyfikacja końcowa:
1.Hartowiec
2.Żabiny
3.Tuczki
4.Rybno
5.Koszelewy
6.Rumian

Najlepsi zawodnicy oraz najlepsze sołectwa otrzymały pamiątkowe medale, puchary, dyplomy, a najlepsze trzy drużyny także nagrody specjalne w wysokości 1500 zł, 1000 zł i 500 zł. Mistrzów dekorowali: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Sekretarz Urzędu Gminy Rybno – Jolanta Jendrycka, Radny powiatu Działdowskiego – Bogdan Kopański oraz Radni Gminy Rybno – Bogdan Wantowski, Grzegorz Rozentalski, Dariusz Tara i Waldemar Reszka.

Podczas zawodów każdy uczestnik mógł zjeść smaczny żurek oraz grochówkę. Organizatorem Gminnych Halowych Igrzysk Rekreacyjno-Sportowych był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie z panią kierownik Hanną Bem na czele.

- Dziękuję wszystkim, którzy pomogli zorganizować igrzyska: nauczycielom, pracownikom OSiR-u, opiece medycznej, a także harcerzom, którzy wsparli nasze zawody – Hanna Bem.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz