Hartowiec: Ruszyła modernizacja energetyczna szkoły

Opublikowano 2021-02-19 13:10:18. Artykuł wyświetlono: 850 razy.

Rozpoczęły się prace związane z modernizacją energetyczną w SP w Hartowcu. Wykonawca zdecydował, że budynek SP w Hartowcu będzie modernizowany w pierwszej kolejności. Z uwagi na COVID-19 część klas jest wyłączona z zajęć i możliwe jest prowadzenie prac modernizacyjnych.

Termomodernizacja SP w Hartowcu obejmować będzie:

- docieplenie ścian zewnętrznych,
- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,
- docieplenie dachu wraz z wymianą pokrycia dachu,
- wymianę grzejników oraz kotła C.O.,
- wymianę oświetlenia na LED,
- instalację fotowoltaiczną 13,44 kWp,
- prace wewnętrzne: malowanie ścian i sufitów, drzwi wewnętrzne, wymiana posadzki,
budki dla ptaków i nietoperzy.

Po zakończeniu prac w SP w Hartowcu rozpoczną się prace związane z modernizacją energetyczną sali OSiR w Rybnie.
Czas przewidziany w umowie na modernizację obu obiektów to 31.10.2022 r.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oba obiekty zyskają nowy, świeży wygląd, ale także staną się bardziej przyjazne środowisku.

Wartość modernizacji SP w Hartowcu wynosi 1.449.432,84 zł, w tym wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 1.056.309,84 zł.

Wartość OSiR w Rybnie wynosi 1.358.328,03 zł, w tym wartość dofinansowania
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 1.035.678,59 zł.