www.gminarybno.pl

Drukuj

Hartowiec: Szkoła przyszłości - stylowo ergonomiczne i nowoczesne

Opublikowano 2023-11-17 10:44:32. Artykuł wyświetlono: 471 razy.

Po pracowni przyrodniczej uruchomiamy nowoczesną pracownię językową. W klasie pamiętającej jeszcze okres pruskiego Kulturkampfu, w której pruski nauczyciel często także siłą rózgi przymuszał dzieci do nauki i odmawiania Pacierza w języku niemieckim pojawiło się stylowe, ergonomiczne i nowoczesne wyposażenie.

Centrum sterowania stanowią: komputer, mikser, głośniki zewnętrzne i monitor dotykowy o przekątnej 75 cali. Do dyspozycji uczniów są indywidualne stanowiska wyposażone w słuchawki z pojemnościowymi mikrofonami oraz lampki LED doświetlające biurka. Nowoczesny system audio umożliwia prowadzenie pracy indywidualnej, grupowej w grupach od 2 do 8 uczniów oraz komunikację werbalną z całą klasą oraz możliwość nagrywania efektów pracy nie tylko na zajęciach języków obcych. Na wyposażeniu pracowni znajdują się także liczne pomoce wspomagające proces edukacyjny. Wykonawcą jest Firma Aktin z Sosnowca. Całość projektu to 60 320 złotych. Projekt ten został zrealizowany dzięki znacznemu dofinansowaniu uzyskanemu od Urzędu Marszałkowskiego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość projektu, obejmująca wyposażenie pracowni komputerowych w szkołach podstawowych w Koszelewach, Rybnie i Żabinach, pracowni językowej w Hartowcu oraz pracowni uczenia się z Rumianie, wynosi ponad 450 tysięcy złotych.

Nadesłał: Bogusław Łukwiński

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst