I Jarmark Bożonarodzeniowy w Rybnie

Opublikowano 2022-11-22 10:03:42. Artykuł wyświetlono: 535 razy.

W sobotę, 10 grudnia 2022r. w godz. 16:00 – 19:00 na Targowisku w Rybnie odbędzie się I Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Gminę Rybno oraz wszystkie jednostki oświatowe.

Program Jarmarku:

• 16.00 uroczyste otwarcie Jarmarku
  • 16.10 Taniec w wykonaniu seniorów, Taniec „na dobry początek”
  • 16.20 występy uczniów SP Koszelewy SP Rybno oraz „Niezapominajek”
  • 17.00 uroczyste podziękowania dla wolontariuszy z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza
  • 17.20 występy uczniów:
    - ZS w Rybnie
    - SP Żabiny,
    - SP Rumian,
    - SP Hartowiec
  • 18.30- pokaz ognia w wykonaniu grupy „Ignis”

W programie także:
- Stoiska gastronomiczne
- Kiermasz ozdób i wyrobów świątecznych
- Występy artystyczne
- Konkurs wiedzy o tradycjach Bożonarodzeniowych
- Pokaz ognia przez Grupę Artystyczną IGNIS
- Możliwość zakupu choinki

Na naszym Jarmarku będzie można skosztować na miejscu lub zakupić do domu wiele pysznych, świeżych, domowych potraw.

Stoisko Szkoły Podstawowej z Koszelew zaprasza na: - pyszne pierniki, domowe ciasto i rozgrzewająca, aromatyczna, zimowa herbata.

Stoisko Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie zaprasza na - domowe wypieki – pierniczki w kształcie aniołków, ciasto piernikowe, domki z piernika

Stoisko Przedszkola poleca: - wyjątkowe, pyszne i sycące pierogi z serem, - pachnące domowym ciepłem świąteczne pierniki do kupienia w małych i dużych zestawach.

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie przygotowała stoisko we współpracy z Radą Rodziców, Stowarzyszeniem Dzieci Twardowskiego, Kołami Gospodyń Wiejskich z miejscowości: Rumian, Naguszewo-Groszki, Dębień, Truszczyny, a także rodzicami z miejscowości Rumienica. Na ich stoisku nie zabraknie sztandarowych wigilijnych dań: czerwonego barszczu na tradycyjnym zakwasie serwowanego z krokiecikami faszerowanymi kapustą i grzybami oraz pasztecików z kapuścianym farszem. Poza tym polecamy pyszny bigos i na rozgrzewkę syrop korzenny.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Rybno oraz seniorzy z domów seniora zapraszają na pyszną kawkę, czekoladę i coś słodkiego.

Poza tym Mazurska Rybka poleca zupę rybną, ryby wędzone i przepyszne rybki w słoikach, Sery z Jelenia polecają swoje tradycyjne wyroby oraz nowości, na które czekamy z niecierpliwością.

Dla odwiedzających przygotowujemy miejsca na konsumpcję i spotkanie ze znajomymi w przedświątecznej atmosferze. Strażacy z naszych OSP zadbają o ciepłą atmosferę Jarmarku.

Co można będzie nabyć na Jarmarku?
- aniołki z makramy
- bombki, aniołki i zestawy gwiazdek wykonane na szydełku
- ręcznie zdobione kartki świąteczne,
- dekoracyjne opaski na serwetki,
- różnokolorowe etui na sztućce
- świąteczne świeczki z materiałów pochodzących z recyklingu,
- ręcznie wykonane ozdoby, które zapewnią indywidualny charakter każdemu świątecznemu drzewku,
- stroiki świąteczne, lampiony na świąteczny stół
- mydełka ręcznie robione i cudnie pachnące oraz świeczki zapachowe
- upominki i prezenty świąteczne

No i oczywiście choinki.

Czas zakupów będą umilały występy artystyczne przedszkolaków i uczniów naszych szkół oraz seniorów z zespołu Niezapominajki i Domu Seniora w Rybnie.

A dzieci będą mogły zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem i złożyć życzenia świąteczne najbliższym.

Organizatorzy: Gmina Rybno, SP Rybno, SP Żabiny, SP Hartowiec, SP Koszelewy, SP Rumian, ZS w Rybnie, Przedszkole w Rybnie

Patronat medialny: Moje Działdowo, Serwis informacyjny – Syla, Gazeta Działdowska