Inauguracja piłkarskiej wiosny

Opublikowano 2019-03-26 07:46:58. Artykuł wyświetlono: 863 razy.

Cztery długie miesiące trwała przerwa zimowa w rozgrywkach Klasy Okręgowej. W ostatni weekend marca nastąpi inauguracja rundy rewanżowej. GSZS Delfin Rybno podejmie na własnym stadionie LKS Orzeł Janowiec Kościelny.

Inauguracyjny mecz z Orłem będzie dla GSZS Delfina początkiem serii spotkań z drużynami z czołówki. Piłkarze z Rybna zagrają kolejno z siódma, czwartą, drugą i szóstą drużyną ligowej tabeli. Wyniki tych konfrontacji mogą okazać się kluczowe w perspektywie walki o awans do IV ligi.

Drużyna z Janowca Kościelnego plasuje się obecnie na siódmym miejscu z dorobkiem dwudziestu sześciu punktów. Stosunek bramkowy wynosi 27. strzelonych i 24. straconych. Najlepszym strzelcem tego zespołu jest Dawid Szypulski, który zdobył siedem goli.

W spotkaniu jesiennym GSZS Delfin wygrał na boisku w Kucach k./ Nidzicy (2:1), po bramkach Patryka Rozentalskiego i Daniela Orzechowskiego.

Cel postawiony przed naszą drużyną jest jasny — włączenie się do walki o awans. W kadrze nie doszło do rewolucyjnych zmian. Odeszli jedynie: Wiktor Bojarowski (Jeziorak Iława — IV liga) i Szymon Łątkowski (Pomorzanin Toruń — IV liga), a do zespołu dołączył z Motoru Lubawa dynamiczny skrzydłowy Łukasz Margalski.

Trener Radosław Wasielewski nie ukrywa, że w najbliższym meczu liczy na komplet punktów. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny stadionu OSiR w Rybnie. Spotkanie odbędzie się w sobotę (30. marca br.) o godz. 16:00.