www.gminarybno.pl

Drukuj

Inwestycja poza gminą Rybno dla jej mieszkańców

Opublikowano 2023-09-18 10:41:07. Artykuł wyświetlono: 148 razy.

Inwestycja dotyczy szutrowego odcinka łączącego Grądy (gm. Rybno) z Kiełpinami (gm. Lidzbark).

Część odcinka leży na terenie gminy Grodziczno, część na terenie Nadleśnictwa Lidzbark, część na terenie Gminy Miasta Lidzbark. Na podstawie porozumienia, Gmina Grodziczno zrealizuje przebudowę 590 metrów drogi. Środki na ten cel wyasygnował Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego 105 tys. zł, Powiat Działdowski kwotę 100 tys. zł, a Gmina Rybno 50 tys. zł, Łączny koszt zadania to 325.312,25 zł. Realizacja zadania Komunalne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe w Grodzicznie. Zadanie polegające na przebudowie drogi szutrowej w Rynku ma potrwać do 15 października tego roku. Jest to odcinek, który w głównej mierze będzie wykorzystywany przez mieszkańców Grąd na dojazd do kościoła parafialnego i turystów. W najbliższym czasie zostanie zrealizowany odcinek na terenie gminy Lidzbark i Lasów Państwowych na ich koszt.

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst