www.gminarybno.pl

Drukuj

Komunikat Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej

Opublikowano 2013-08-14 13:50:26. Artykuł wyświetlono: 1735 razy.

Szanowni Państwo
w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 13 marca 2013 roku w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Program Rolnośrodowiskowy” objętego PROW na lata 2007-2013 zmieniły się zasady przyznawania płatności w ramach pakietu 8 Ochrona gleb i wód, warianty 2 i 3 – międzyplony.

Ze względu na dość istotną zmianę, która może skutkować nie otrzymaniem płatności za 2013 rok, a nawet zwrotem płatności za lata poprzednie apelujemy o to aby rolnicy, którzy podjęli się zobowiązania w ramach pakietu 8 wariant 2 lub 3 skontaktowali się z doradcą rolnośrodowiskowym celem ustalenia, czy potrzebne jest wykonanie zmiany w ich programie rolnośrodowiskowym. Informacji w tej sprawie mogą również zasięgnąć w Biurach Terenowych ARiMR na terenie województwa warmińsko-mazurskiego . Działanie takie może zapobiec nałożeniu na nich sankcji.

Ze względu na przyspieszone żniwa i tym samym zbliżające się siewy roślin poplonowych, a także możliwości wprowadzenia zmian jedynie do 30 września br. prosimy o potraktowanie sprawy jako bardzo pilnej!
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst