Koszelewy: Szkoła otrzymała dofinansowanie w konkursie Sportowa Natura

Opublikowano 2022-10-03 12:47:08. Artykuł wyświetlono: 412 razy.

LUKS Refleks Koszelewy bierze udział w konkursie "Sportowa Natura" organizowanym przez Lasy Państwowe.

Nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie. W ramach wspomnianego konkursu przeprowadzone będą cztery osobne akcje, które propagować będą różnorodną aktywność fizyczną i ruch na świeżym powietrzu, w otoczeniu lasów:

1. Wycieczka do lasu z wykorzystaniem kijków nordig walking - .01.10.2022 godz. 10.00
2. Gminne Drużynowe Kopernikańskie Biegi Przełajowe - 07.10.2022
3. Spływ kajakowy po rzece Wel - 12.10.2022
4. Rajd rowerowy śladami historycznych wydarzeń – cmentarze powojenne - 19.10.2022

Przebywanie oraz uprawianie aktywności fizycznej w sąsiedztwie przyrody między innymi niweluje stres, dotlenia organizm, ciało szybciej regeneruje się, odczuwamy mniejszy niepokój, złość i przygnębienie, wzrasta lepsze samopoczucie, przywraca radość oraz "wyostrza" nasze zmysły.

Miejmy nadzieję, że w/w akcje rekreacyjno - sportowe zachęcą do częstego przebywania w otoczeniu przyrody i skłonią nas do czerpania z niego walorów terapeutycznych. Koordynatorem projektu jest Andrzej Wiergowski.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz