Mammobus w Gminie Rybno

Opublikowano 2014-04-01 10:49:12. Artykuł wyświetlono: 1683 razy.

Już niedługo mammobus po raz kolejny odwiedzi powiat działdowski i można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Badania przeprowadzane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, ponieważ w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi.

Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.

Badania można będzie wykonać w dniu 23 kwietnia przy Ośrodku Zdrowia w Rybnie (ul. Zajeziorna 58).

Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie, prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel: (58) 666 2 444 lub na stronie internetowej www.fado.pl. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

Zbadaj się i zyskaj spokój o swoje zdrowie