Medalowe zapasy

Opublikowano 2016-09-29 08:20:00. Artykuł wyświetlono: 3301 razy.

W sobotę, 17 września w Nowym Mieście Lubawskim odbył się I Rzut Ligi Międzyszkolnej w zapasach dziewcząt i chłopców. Na maty wyszło łącznie 62 zawodników i zawodniczek.

Turniej w klasyfikacji drużynowej wygrał klub Warmia Lidzbark Warmiński, na drugim miejscu uplasował się klub GSZS Delfin Rybno, a na trzecim klub Budowlani Olsztyn. Natomiast w klasyfikacji szkolnej dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Rumianie, drugie miejsce Gimnazjum Drogosze, a trzecie Szkoła Podstawowa w Kiwitach. Inaczej ukształtowała się klasyfikacja szkół chłopców, gdzie pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum z Lubawy, resztę podium uzupełniły gimnazja z Olsztyna. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie ze szkoły podstawowej im. ks Jana Twardowskiego w Rumianie pod opieką trenera Mirosława Gajewskiego.

Oto miejsca medalowe zawodników:

I miejsce – 32 kg - Świniarska Klaudia
I miejsce – 34 kg – Rozentalska Monika
II miejsce – 37 kg – Monczkowska Karolina
I miejsce – 44 kg – Rozentalska Marta
II miejsce – 44 kg – Chyrzyńska Amelia
III miejsce - 44 kg – Rozentalska Anna
I miejsce – 57 kg – Rozentalska Ewa

III miejsce – 59 kg – Borkowski Jakub
oraz VII miejsce w kat 38 kg Jelonek Karol

Zawodnicy otrzymali dyplomy i medale, a za klasyfikację klubową i szkolną pamiątkowe puchary.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz