MEMORIAŁ im. Waldemara Nalewajko i Józefa Pietrzaka

Opublikowano 2022-10-03 12:50:05. Artykuł wyświetlono: 503 razy.

W sobotę 24 września 2022 roku, Uczniowski Klub Sportowy „Shizoku” zorganizował memoriał im. Waldemara Nalewajko i Józefa Pietrzaka dzieci w judo. Tegoroczna impreza została zorganizowana pod hasłem : „Konkurs wiedzy o jeziorze Drwęckim”, było to zarazem akcja informacyjno-promocyjna, mającej na celu pogłębienie wiedzy o ostródzkim jeziorze, oraz o ekologii i kształtowaniu prawidłowych zachowań proekologicznych.

W memoriale, oprócz rodziców, za uczestniczyło blisko 40 osób, reprezentujące pięć ośrodków trenujących judo. Były to kluby: SP Koszelewy, SP Żabiny, z Parafii Św. Rafała Kalinowskiego z Mrągowa, Świetlica środowiskowa „Stacyjkowo” z Ostródy, oraz gospodarze UKS „ SHIZOKU” Ostróda. Cała impreza zaczęła się godzinnym rejsem po jeziorze Drwęckim, Po przypłynięciu wszyscy uczestnicy udali się autokarem do Rybna, gdzie w miejscowej sali gimnastycznej odbył się turniej. Po zakończeniu turnieju wręczono uczestnikom pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe. Po zakończonym turnieju wszyscy uczestnicy wraz z rodzicami udali się na łowisko wędkarskie w Koszelewach na grilla.

Oto miejsca uczniów z SP KOSZELEWY i SP ŻABINY
I – miejsca: LEŚNIEWSKA ANIA, KOWALSKA AGNIESZKA, LENDZION NIKODEM
II – miejsce: ĆWIEK AMELIA, SZLESIŃSKI HUBERT, SOWIŃSKI BŁAŻEJ, SŁAWIŃSKA LENA i SOKOŁOWSKI WIKTOR

Uczniowski Klub Sportowy „ Shizoku” jeszcze raz dziękuje rodzicom za pomoc i sponsorom to jest : WFOŚiGW w Olsztynie, Żegluga Ostródzko – Elbląska, Intermarche, Urząd Miasta i Gminy Ostróda, Gmina Rybno, OSiR w Rybnie, Restauracja „ Rybaśka” w Koszelewach, Firmie „GOLD-TOM” z Ostródy oraz Pani Senator Bogusławie Orzechowskiej.

Prezes UKS „SHIZOKU” Włodzimierz Narewski