www.gminarybno.pl

Drukuj

Nasze wsie pięknieją

Opublikowano 2013-08-01 09:11:42. Artykuł wyświetlono: 3319 razy.

Program Odnowa Wsi to koncepcja i metoda rozwoju lokalnego oraz aktywizacji społeczności jaką zaproponował samorządom gminnym Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach konkursu „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” w 2013 roku.

Program współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, budżetów gmin i udziału rzeczowego mieszkańców poszczególnych sołectw, które przystąpiły do programu. Każda z miejscowości musiała przedstawić uspołeczniony plan rozwoju, a następnie złożyć wniosek o dofinansowanie. W ramach konkursów w Gminie Rybno realizowane będą dwa zadania; w m. Rumian „Poprawa estetyki wsi Rumian - budowa parkingu”, oraz w m. Jeglia „Poprawę estetyki centrum wsi Jeglia”. Zakres rzeczowy jest może niewielki, lecz ważny dla mieszkańców i zostały przez nich wytypowane do realizacji podczas szeregu spotkań przygotowujących te miejscowości do Programu Odnowy Wsi.

Z inicjatywy członków OSP w Rumianie został złożony wniosek w konkursie dla organizacji pozarządowych i strażacy z Rumiana uzyskali dotację 5tys. zł na realizację zadania publicznego pn. „Miejsce rekreacji nad stawem w Rumianie”. Gmina Rybno w współpracy z Powiatem Działdowskim wykonuje zatokę autobusową przy SP w Rumianie co poprawi estetykę terenu i bezpieczeństwo dzieci w centrum miejscowości obok szkoły, nowo wybudowanego boiska i placu zabaw.

Dzięki tym z pozoru małym inwestycjom i lokalnym liderom przy aktywnym wsparciu mieszkańców miejscowości nasze zmieniają swój wygląd. Za to pragnę tu podziękować wszystkim, którzy do tej pory zaangażowali się w działania i zaprosić mieszkańców kolejnych wsi do udziału w programie w kolejnych latach.
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst