Odbiór końcowy robót w ośrodku zdrowia

Opublikowano 2023-08-01 15:06:55. Artykuł wyświetlono: 356 razy.

W dniu 27.07.2023 r. odbył się odbiór robót budowlanych w starej części Ośrodka Zdrowia w Rybnie. Modernizacja obiektu została przeprowadzona w ramach projektu „Zwiększenie dostępności Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rybnie dla pacjentów ze szczególnymi potrzebami”.

Środki na realizację powyższego zadania pochodziły z dotacji celowej budżetu Gminy Rybno oraz z dofinansowania z Ministerstwa Zdrowia.

W ramach prowadzonych prac wykonano nowe wejście do Ośrodka Zdrowia wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Automatycznie otwierane drzwi wejściowe, przestronne korytarze, nowa rejestracja wraz z poczekalnią, wykładzina antypoślizgowa, a także gabinety i toalety przystosowane do osób niepełnosprawnych sprawią, że osoby ze szczególnymi potrzebami będą mogły poruszać po Ośrodku Zdrowia w sposób samodzielny i komfortowy.

Ponadto wykonana została nowa instalacja elektryczna, instalacja teleinformatyczna oraz system wentylacji mechanicznej.

Łączna wartość robót budowlanych wyniosła 871 837,53 zł.