www.gminarybno.pl

Drukuj

Odbiór przebudowanej drogi Rumian-Naguszewo

Opublikowano 2020-07-07 13:37:20. Artykuł wyświetlono: 2496 razy.

Zakończyła się „Przebudowa drogi gminnej nr 185039N Rumian – Naguszewo”. W odbiorze inwestycji uczestniczyli Wójt Tomasz Węgrzynowski, Radna Gminy Rybno Elżbieta Rozentalska, Sołtys Piotr Chyrzyński, Naczelnik OSP Rumian Piotr Bojarowski, Jan Rozentalski, Inspektor Nadzoru A. Szymański, przedstawiciele wykonawcy PRDI Mława Prezes Radosław Rutyna i wi-ce Prezes Maciej Beniuk.

Powstała droga o nawierzchni asfaltowej o długości 2,85km, która przebiega przez dwie miejscowości i jest połączeniem do Nowej Wsi. Koszt budowy wyniósł jeden milion dwieście siedemdziesiąt sześć tysięcy złotych. Dofinansowanie jakie Gmina Rybno otrzymała wyniesie osiemset dwanaście tysięcy czyli 63.63% wartości inwestycji. Na drodze od 30.06.2020 r. obowiązuje stała organizacja ruchu.

Inwestycja pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 185039N Rumian – Naguszewo”, mająca na celu poprawę dostępności komunikacyjnej w Gminie Rybno poprzez przebudowę odcinka drogi gminnej nr 185039N na długości około 2850m, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, operacja typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst