Ogłoszenie - dodatek osłonowy 2024

Opublikowano 2024-01-22 09:30:37. Artykuł wyświetlono: 548 razy.

Od 1 stycznia 2024r. ponownie można ubiegać się o wypłatę dodatku osłonowego. Realizatorem tego zadania w Gminie Rybno będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rybnie.

Aby otrzymać dodatek osłonowy należy złożyć wniosek o wypłatę dodatku osłonowego, w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania, w terminie do 30 kwietnia 2024r.

Wnioski złożone po dniu 30 kwietnia 2024r. pozostawia sie bez rozpoznania.

Wniosek o wypłatę dodatku osłonowego można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rybnie, ul. Zajeziorna 58, 13 - 220 Rybno, w godzinach urzędowania Ośrodka, tj. od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00, bądź za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej - taki wniosek musi być opatrzony podpisem elektronicznym bądź uwierzytelniony profilem zaufanym.

Dodatek osłonowy przysługuje:
- osobie w gospodarstwie jednoosobowym jeżeli dochód nie przekracza 2100,00 zł na osobę;
- osobie w gospodarstwie wieloosobowym jeżeli dochód nie przekracza 1500,00 zł na osobę.

Dodatek osłonowv wvpłaconv zostanie jednorazowo w terminie do dnia 30 czerwca 2024r.

W sytuacji gdy dochód przekracza wskazane powyżej kryteria, dodatek będzie przyznany w mniejszej wysokości zgodnie z zasadą „złotówka za złotówkę”.

Przyznanie dodatku osłonowego nie wymaga wydania decyzji. Informacja o przyznaniu dodatku osłonowego będzie przekazywana na wskazany przez wnioskodawcę adres poczty elektronicznej. Odmowa przyznania dodatku osłonowego, uchylenie lub zmiana prawa do tego dodatku oraz rozstrzygnięcie w sprawie nienależnie pobranego dodatku osłonowego wymagają wydania decyzji.

Dodatkowych informacji na temat dodatku osłonowego można uzyskać w siedzibie GOPS Rybno oraz pod numerem telefonu 23 696 63 40.

ZAŁĄCZNIKI: