www.gminarybno.pl

Drukuj

"Otwarte Drzwi" w Gminie Rybno

Opublikowano 2017-11-16 12:27:17. Artykuł wyświetlono: 1162 razy.

Po raz kolejny Samorząd Województwa, a także szereg samorządów lokalnych oraz organizacji pozarządowych, przystępuje do podejmowania działań w ramach Ogólnoświatowej Kampanii mężczyzn, którzy sprzeciwiają się przemocy wobec kobiet "Biała wstążka".

Jedną z inicjatyw Kampanii niosącej pomoc ofiarom przemocy w rodzinie są tzw. „otwarte drzwi". W związku z przyłączeniem się do Kampanii „ Białej wstążki" w dniu 02 grudnia 2017r. pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybnie, ul. Zajeziorna 58 w godzinach od 9;00 do 13;00 w ramach otwartych drzwi będą pełnili dyżur, na który mogą zgłaszać się ofiary przemocy domowej szukające wsparcia i pomocy.

"Tylko konsekwentne i stałe prowadzenie akcji informacyjnej na temat przemocy w rodzinie, jej skutków i wynikających z niej zagrożeń dla całej rodziny, pozwoli z czasem na zmianę mentalności społecznej, wytworzy odruch potępienia społecznego dla sprawcy przemocy i chęć niesienia pomocy ofiarom".
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst