www.gminarybno.pl

Drukuj

Pragniemy iść Twoim śladem, pragniemy jak Ty żyć

Opublikowano 2015-05-06 12:01:33. Artykuł wyświetlono: 4693 razy.

W czwartek, 30 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Koszelewach odbył się XIV festyn rodzinny połączony z obchodami VII imienin szkoły. Specjalnym gościem tego dnia był Starosta Powiatu Działdowskiego – Marian Janicki, który właśnie do tej szkoły uczęszczał w młodości.

O godz. 14:00 uroczystość otworzyła oraz powitała wszystkich zaproszonych gości, uczniów oraz mieszkańców Koszelew dyrektor szkoły – Barbara Kornelska. Chwilę później krótko przestawiła historię Szkoły Podstawowej w Koszelewach oraz przeszła do kolejnego punktu uroczystości – „Nasi znani absolwenci”. Specjalny gość – Marian Janicki, który jest absolwentem tej szkoły opowiedział o czasach kiedy uczył się w tej placówce, jakim był uczniem oraz odpowiadał na pytania uczniów, którzy między innymi zapytali się go – kim chciał zostać w przyszłości, gdy był w ich wieku.

Następnie głos zabrali goście, którzy przybyli na uroczystość: wójt gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, wójt gminy Płośnica – Krzysztof Groblewski, przewodnicząca rady powiatu – Magdalena Anczykowska oraz Halina Gawenda – emerytowana nauczycielka tej szkoły . Następnie uczniowie szkoły przedstawili wszystkim część artystyczną przygotowaną specjalnie na tę uroczystość.

Potem przyszedł czas na gry i zabawy. Uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy „Jeden z sześciu”, konkursie piosenki angielskiej, w mini playback show, konkursach rodzinnych. Odbył się także mecz piłki nożnej oraz rywalizacja w rzutach do celu. Najmłodsi mogli korzystać z urządzeń dmuchanych: zjeżdżalni oraz „suchego basenu”. Można było także korzystać z kawiarenki oraz z „pysznej” wystawy - „Jem kolorowo i rosnę zdrowo”.

W trakcie uroczystości Starosta Powiatowy – Marian Janicki wręczył kwiaty oraz upominki z okazji imienin szkoły dyrektorce, a wszyscy zaproszeni gości otrzymali od uczniów pamiątkowe koszyczki z słodyczami. Uroczystość przygotowała cała społeczność szkolna z Koszelew!

Tekst i zdjęcia nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst