Promocja zdrowia w szkole w Rybnie

Opublikowano 2015-05-20 11:18:02. Artykuł wyświetlono: 3124 razy.

Promocja zdrowia to sposób, aby to zdrowie utrzymać, a przede wszystkim rozwijać.

Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie posiada już trzy wojewódzkie certyfikaty Szkoły Promującej Zdrowie, które zdobyła w 2005r., 2009r., 2012r., a teraz stara się o certyfikat krajowy. Dnia 11.05.2015r. w szkole odbyła się publiczna prezentacja wyników autoewaluacji, którą uświetniły występy uczniów i rodziców. Na niecodzienne wydarzenie przybyli zaproszeni goście. Wśród nich była pani Anna Zdaniukiewicz z Kuratorium Oświaty – Wojewódzki Koordynator Programu Szkoły Promującej Zdrowie, leśniczy – Tomasz Stepnowski, sołtys – Henryk Wiśniewski, dyrektorzy z przedstawicielami wszystkich placówek gminy Rybno promujących zdrowie, tj. Przedszkola w Rybnie, Zespołu Szkół w Rybnie, Szkoły Podstawowej w Koszelewach, przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 15 w Olsztynie oraz Oddziałowe Rady Rodziców. Po części oficjalnej wszyscy zaśpiewali piosenkę pt. ,,Pamiętajcie o ogrodach” i udali się na poczęstunek przygotowany przez społeczność szkolną i rodziców. Pani Anna Zdaniukiewicz pozytywnie oceniła nasze działania jako szkoły promującej zdrowie. Przed nami jeszcze wiele pracy związanej z uzyskaniem Krajowego Certyfikatu SPZ, a to, czy go otrzymamy okaże się dopiero za kilka miesięcy.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przedstawienie pt. „ Rzepka ” i pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

źródło: SP Rybno