www.gminarybno.pl

Drukuj

Przedszkolaki z Rybna witają wiosnę

Opublikowano 2016-03-30 07:28:10. Artykuł wyświetlono: 3040 razy.

Nadejście wiosny to chwila na którą dzieci czekają z utęsknieniem, zniecierpliwione wyglądają pierwszych promieni słońca, obserwują pojawiające się pąki kwiatów.

Pierwszy dzień wiosny jest więc ważnym wydarzeniem w kalendarzu przedszkolaków. W tym roku, na początek obchodów tego święta, dzieci zaprezentowały nauczycielom i rodzicom część artystyczną, na którą złożyły się wiersze, inscenizacja, piosenki i taniec zwiastujące nadejście wiosny. Potem wszyscy wybraliśmy się na uroczysty przemarsz, na czele którego szła Marzanna – symbol odchodzącej zimy. Dzieci, trzymając wiosenne kwiaty, wykrzykiwały hasła: „Żegnaj, zimo!”, „Witaj, wiosno!”.

Na powitanie wiosny całe nasze przedszkole zamieniło się w zieloną łąkę: wszystkie dzieci i pracownicy przedszkola ubrali się na zielono, a w przedszkolu pojawiły się wiosenne dekoracje.

W uroczystości, a wcześniej także w organizacji dnia, w którym witaliśmy wiosnę pomogli rodzice przedszkolaków, za co chcemy złożyć im serdeczne podziękowania.

Nadesłała: Joanna Psiuk
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst