www.gminarybno.pl

Drukuj

Przygotowania do Niedzieli Palmowej w Przedszkolu w Rybnie

Opublikowano 2016-03-30 07:21:40. Artykuł wyświetlono: 1496 razy.

W tygodniu poprzedzającym Niedzielę Palmową dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały tradycyjne palmy. Jak nakazuje zwyczaj, palmy wykonane zostały z naturalnych materiałów: bukszpanu, forsycji, gałązek wierzbowych, a także z wykonanych ręcznie ozdób.

W Niedzielę Palmową wszyscy wybraliśmy się na uroczystą mszę świętą do kościoła parafialnego w Rybnie. Ceremonia rozpoczęła się od procesji z palmami. Oprócz palm wykonanych na zajęciach przez dzieci, pracownicy przedszkola z pomocą rodziców przedszkolaków przygotowali jeszcze jedną, większą palmę, która symbolicznie zaznaczyła nasz udział w obchodach Niedzieli Palmowej.

Nadesłała: Joanna Psiuk
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst
statystyka