www.gminarybno.pl

Drukuj

Rondo w Tuczkach

Opublikowano 2018-12-18 09:59:59. Artykuł wyświetlono: 1863 razy.

Historia, którą określano bajką „O budowie ronda w Tuczkach”.

Historia ta zdarzyła się bardzo bardzo dawno temu, trzeciego marca 2015 r., kiedy z inicjatywy Wójta Gminy Rybno Tomasza Węgrzynowskiego i Wójta Gminy Kurzętnik Wojciecha Dereszewskiego został skierowany do Marszałka Województwa Gustawa Brzezina list intencyjny podpisany przez dziewięciu Wójtów i Burmistrzów, rozpoczynający się słowami cyt. „Zwracamy się do Pana w bardzo ważnej i niecierpiącej zwłoki dla nas sprawie. Przez terytorium naszych gmin przebiega droga nr 538 Radzyń Chełmiński – Rozdroże, która dla większości z nas jest głównym szlakiem komunikacyjnym.” Po raz pierwszy gminy wspólnie wystąpiły i takiego głosu gmin Marszałek nie mógł nie zauważyć. Rozpoczęły się trudne rozmowy o finansowaniu i projektach, przetargach na wykonanie. Był to długi i trudny czas. W dniu 13.XII.2018 r. pierwszy efekt tych zmagań w gminie Rybno został osiągnięty. Z udziałem Wykonawcy PDB Brodnica, przedstawicieli Inwestora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Nidzicy, współfinansujących Gminy Rybno i Starostwa Powiatowego w Działdowie odbył się ODBIÓR RONDA W TUCZKACH, pierwszej z planowanych inwestycji na drodze wojewódzkiej. Dalej będzie już łatwiej. Najbardziej zaawansowane prace są dla: „Ścieżki rowerowej z dopuszczonym ruchem pieszym Dębień – Rybno” (której realizacja w 2018 roku nie nastąpiła w związku z brakiem Wykonawcy robót), „Przebudowy drogi wojewódzkiej nr 538 na odcinku przez wieś Żabiny”, „Przebudowy odcinka Żabiny – Gralewo Stacja – granica gminy Myślęta”, „Ścieżki pieszo - rowerowej Tuczki – Żabiny”.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie zapewnia o dalszej realizacji inwestycji w roku 2019 i nie ma już odwrotu od przebudowy drogi.
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst