www.gminarybno.pl

Drukuj

Rowy i pobocza to nie śmietnik

Opublikowano 2023-04-21 10:57:50. Artykuł wyświetlono: 240 razy.

Wiosna czaruje nas pięknem budzącej się przyrody, niestety wraz z topniejącym śniegiem odsłania też śmieci podrzucane w rowach i na poboczach dróg.

Na zdjęciach przedstawiamy śmieci zebrane podczas tegorocznej akcji sprzątania z okazji Światowego Dnia Ziemi przez uczniów Szkoły Podstawowej w Rumianie. Są to śmieci zebrane tylko przy drodze relacji Rumian – Rybno. Dzieciakom zabrakło worków!!!

Podobne widoki spotkać można również na terenie Gminy - szczególnie w miejscach ustronnych i przy lasach, gdzie ten proceder kwitnie, bo sprawcy działają bez świadków. Na poboczach i w rowach porzucają niemal wszystko! Jednak amatorów takiego dzikiego sposobu na pozbywanie się śmieci wciąż nie brakuje. Są udręką nie tylko dla drogowców, ale i dla środowiska naturalnego.

Apelujemy – czas zaprzestać tego procederu!!!
 

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst