www.gminarybno.pl

Drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego w Hartowcu

Opublikowano 2015-09-02 12:05:50. Artykuł wyświetlono: 2051 razy.

We wtorek, 1 września we wszystkich placówkach szkolnych na terenie Gminy Rybno odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16. Ponad tysiąc uczniów wróciło z wakacji do Szkół Podstawowych w Rybnie, Jeglii, Żabinach, Koszelewach, Rumianie i Hartowcu, Szkół Gimnazjalnych w Rybnie i Hartowcu oraz do Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Zawodowej w Rybnie.

O godz. 10:00 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej oraz Niepublicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Hartowcu dyrektor Bogdan Łukwiński powitał wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz zaproszonych gości: Wójta Gminy Rybno – Tomasza Węgrzynowskiego, Inspektora ds. Oświaty – Jana Sokołowskiego oraz ks. Sławomira Skonieczkę.

Wszyscy uczniowie wrócili z wakacji cali i zdrowi – to ich najserdeczniej powitał Bogdan Łukwiński, który dodał także, że do Szkoły w Hartowcu łącznie będzie uczęszczać 124 uczniów – przedszkole, podstawówka i gimnazjum. Ważnym elementem na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w Hartowcu było powierzenie przez wójta Gminy Rybno prowadzenia szkoły na funkcji dyrektora na kolejne 5 lat - Bogdanowi Łukwińskiemu, któremu następnie pogratulował i życzył kolejnych osiągnięć.

- Wszystkim wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji życzę wytrwałości i odwagi w kształtowaniu młodych umysłów, aby ten rok szkolny był czasem nowych wyzwań, pomyślnej współpracy oraz wzajemnej życzliwości. Wszystkim uczniom życzę radości z sukcesów szkolnych, przyjemności w odkrywaniu wiedzy, podejmowania trafnych decyzji oraz miłych chwil wśród kolegów i koleżanek – powiedział podczas uroczystości Tomasz Węgrzynowski.

Tekst i zdjęcia nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst