Rumian: Autochodzik. Gotowi do drogi

Opublikowano 2020-12-16 14:07:57. Artykuł wyświetlono: 1033 razy.

Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rumianie wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacji komunikacyjnej pod hasłem: "Autochodzik. Gotowi do drogi".

Celem programu jest przygotowanie dzieci do samodzielnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Dzięki możliwości uczestniczenia w programie nasze przedszkolaki stały się uczestnikami mini miasteczka ruchu drogowego wcielając się w rolę pieszych oraz kierowców różnych pojazdów: autobusów, radiowozu czy taksówki. W trakcie zajęć dzieci ćwiczyły prawidłowe przejście przez ulicę,
utrwalały znajomość znaków drogowych, kształtowały dobre nawyki, takie jak zapinanie pasów bezpieczeństwa, czyli przygotowywały się do samodzielności w ruchu drogowym.

Wszystkie dzieci były zadowolone z tych niecodziennych zajęć. Przedszkolaki znakomicie wczuwały się w sytuację i odgrywały scenki, które można spotkać na drodze… Bardzo ważna nauka na temat bezpieczeństwa na drodze okazała się wspaniałą zabawą dla wszystkich przedszkolaków.

Tekst i zdjęcia: Monika Ciecińska