www.gminarybno.pl

Drukuj

Rumian: unikatowy kod uczenia się

Opublikowano 2022-02-21 10:52:14. Artykuł wyświetlono: 559 razy.

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego bierze udział w procesowym wspomaganiu szkoły UNIKATOWY KOD UCZENIA (SIĘ). Jesteśmy w gronie szesnastu szkół w Polsce, które będą starały się odblokować potencjał jaki każdy uczeń ma w sobie.

Nauczyciele uczestniczą w cyklicznych szkoleniach dotyczących analizy sposobu (LSA) uczenia się oraz analizy sposobu nauczania(TSA). Pod okiem trenera: Anny Fidurskiej i Marii Szostek poznają certyfikowane narzędzia, które pomogą uczniom wykorzystać osobiste mocne strony podczas uczenia się. Jednocześnie nauczyciele i rodzice będą mogli uczestniczyć w tworzeniu najbardziej adekwatnego środowiska do nauki dla każdego dziecka- zarówno w szkole, jak i w domu.

Wprowadzenie Unikatowego Kodu Uczenia się pozwoli uczniom na poprawienie umiejętności uczenia się i zwiększanie motywacji do nauki, wzmocnić poczucie własnej wartości. Wyniki Analizy Sposobu Uczenia się przyniosą też korzyści dla nauczycieli, którzy będą mogli rozpoznać sposoby uczenia się „uczniów osiągających wyniki poniżej swoich możliwości” oraz utalentowanych, a przede wszystkim sposobów nauczania i uczenia się. Nauczyciele uzyskają doskonały i bardzo szczegółowy przegląd osobistych procesów edukacyjnych uczniów. W ten sposób będziemy mogli zwiększyć sukces edukacyjny ucznia. W jaki sposób uczeń uczy się najlepiej i odkryć jego potencjał edukacyjny.

Autor Tekstu: Hanna Kirchhof
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst