Rybno: 16 drużyn zagrało dla Ksawcia

Opublikowano 2023-02-28 08:53:37. Artykuł wyświetlono: 565 razy.

W niedzielę, 26 lutego 2023r. o godz. 9:00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej pn. „Gramy dla Ksawcia z Zajączkowa”. Szesnaście drużyn powalczyło o Puchar Przyjaciół Serwisu Informacyjnego – Syla.

Tego dnia trybuny hali były zapełnione po brzegi, a wszyscy zagraliśmy do jednej bramki - bramki Ksawerego Markowskiego z Zajączkowa. Podczas turnieju udało się zebrać 3 450 zł, a łącznie podczas całego eventu dla chłopca – 32 tysiące na turnusy rehabilitacyjne.

Przedstawiamy wyniki grupowe:

Grupa A:
1. Klik Działdowo (3:1) 7 pkt.
2. Rampa u Szwagrów (2:1) 6 pkt.
3. Dąbrówno (1:2) 2 pkt.
4. Team Emeryci (2:4) 1 pkt.

Grupa B:
1. Pranie Tapicerki Cieszyński (2:0) 7 pkt.
2. RKS HUWDU (1:1) 4 pkt.
3. Ikea Indystry Lubawa (1:2) 3 pkt.
4. Young Boys Lidzbark (1:2) 3 pkt.

Grupa C:
1. Team Płośnica (6:3) 6 pkt.
2. Super Sayanie (7:3) 6 pkt.
3. 30+ (2:5) 4 pkt.
4. MKS dla Ksawcia (0:4) 1 pkt.

Grupa D:
1. Niechłonin (3:0) 6 pkt.
2. Sołectwo Dębień (2:1) 6 pkt.
3. Oristo Montowo (2:1) 4 pkt.
4. Oristo (0:5) 0 pkt.

Turniej został zorganizowany przez grupę młodzieży „W Rękach Młodych”, Gminę Rybno oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie. Turniej wsparli: Serwis Ogrodniczy – Dawid Zero, P.H.U. Ra-Druk Rybno – Radosław Wasielewski, Agencja Reklamowa Pracovici – Paweł Kaczmarski, Paweł Tanasiewicz (Market Lewiatan) oraz Anna Witkowska (Market Biedronka)

Ćwierćfinały turniejowe:
Klik Działdowo – Sołectwo Dębień 1:0
Rampa u Szwagrów – Niechłonin 1:2
Pranie Tapicerki Cieszyński – Super Sayanie 0:0 (1:2)
RKS HUWDU – Team Płośnica 0:0 (0:2)

Zawody sędziowali: Paweł Wółkowski i Zbigniew Cegiełka z Działdowa. Oprawą techniczną turnieju zajęli się: Łukasz Bartwicki, Mateusz Piotrowicz, Piotr Zabłotny i Szymon Wielgosiński. Zdjęcia z tego wydarzenia przygotowała Izabela Cichorska. Podczas turnieju wystąpiła także maskotka „Oristek”, która przyjechała razem z zawodnikami i pracownikami firmy Oristo Meble.

Półfinały turniejowe:
Klik Działdowo – Super Sayanie 2:0
Niechłonin – Team Płośnica 3:0

Dla najlepszych drużyn zostały przygotowane pamiątkowe puchary oraz medale. Statuetkami i nagrodami rzeczowymi wyróżniono także najlepszego strzelca, zawodnika oraz bramkarza. Podczas turnieju można było korzystać z obficie przygotowanego bufetu, który zasilił piknik charytatywny w Zespole Szkół w Rybnie.

Mecz o III miejsce:
Super Sayanie – Team Płośnica 0:0 (3:4)

Finał:
Klik Działdowo – Niechłonin 0:1
Podsumowania turnieju dokonał przewodniczący grupy „W Rękach Młodych” – Sylwester Kasprowicz, wraz z rodzicami Ksawerego – Małgorzatą i Darkiem, a także: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Dyrektor Zespołu Szkół w Rybnie – Ewa Golder oraz Kierownik OSiR-u – Hanna Bem. Patronat medialny nad turniejem objęli: Gazeta Działdowska, Głos Lubawski, Moje Działdowo i Radio 7.

Najlepszy strzelec: Krystian Szczepański (Team Płośnica – 5 bramek)
Najlepszy zawodnik: Tomasz Sobiech (Niechłonin)
Najlepszy bramkarz: Łukasz Piórkowski (Klik Działdowo)
Dziękujemy serdecznie, że byliście tego dnia razem z nami.

Tekst: Sylwester Kasprowicz
Zdjęcia: Izabela Cichorska

Galeria zdjęć skojarzona z tekstem