www.gminarybno.pl

Drukuj

Rybno: Daniel Kasprowicz odwiedził uczniów

Opublikowano 2022-10-03 12:55:04. Artykuł wyświetlono: 714 razy.

W poniedziałek, 3 października 2022r. o godz. 10:00 w sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie odbyło się spotkanie uczniów z Misjonarzem posługującym na Madagaskarze oraz Honorowym Obywatelem Gminy Rybno – Danielem Kasprowiczem.

Honorowego gościa oraz absolwenta Szkoły Podstawowej w Rybnie powitała Dyrektor – Elżbieta Mederska. W spotkaniu z misjonarzem uczestniczyli uczniowie ze szkoły z Rybna oraz wolontariusze ze szkół funkcjonujących na terenie gminy Rybno (Koszelewy, Hartowiec, Żabiny, Rumian oraz ZS w Rybnie). Daniel Kasprowicz opowiedział o swojej działalności na Madagaskarze, o budowaniu i funkcjonowaniu tamtejszej szkoły oraz o budowie szpitala i bloku operacyjnego. Uczniowie mieli mnóstwo pytań do Honorowego Obywatela, a na koniec za swoją prezentację został nagrodzony gromkimi brawami. Nie zabrakło także pamiątkowych zdjęć z uczniami oraz autografów.

To było ostatnie spotkanie Daniela w Polsce, w najbliższą środę wylatuje już bowiem na daleki Madagaskar, by tam nieść pomoc najbiedniejszym mieszkańcom czerwonej wyspy.

Danielowi życzymy zdrowia oraz siły w budowaniu swojej życiowej misji.

Tekst i zdjęcia: Sylwester Kasprowicz
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst