www.gminarybno.pl

Drukuj

Rybno: Mieszkańcy oddali ponad 13 litrów krwi

Opublikowano 2023-04-19 12:41:41. Artykuł wyświetlono: 491 razy.

W środę, 19 kwietnia 2023r. o godz. 8:00 w Zespole Szkół w Rybnie ruszył kolejny pobór krwi zorganizowany przez Klub Honorowych Dawców Krwi w Rybnie we współpracy z Oddziałem Krwiolecznictwa w Działdowie.

Udział w akcji zadeklarowało 35 dawców, z czego aż 30 oddało - 13 500 ml czystej krwi. To kolejny świetny wynik, a frekwencja w organizowanej przez Klub Krwiodawców z Rybna akcji ponownie była wysoka – mieszkańcy spisali się na piątkę z plusem. Krew oddawali m.in. uczniowie z Zespołu Szkół w Rybnie, nauczyciele, członkowie klubu HDK, przedstawiciele różnych jednostek i stowarzyszeń, a przede wszystkim wszyscy dobrzy ludzie, którzy mogą i chcą oddawać krew.

Pobór krwi ponownie został zorganizowany przez członków i zarząd Klubu HDK w Rybnie.

- Za wszelką pomoc w organizacji kolejnej akcji poboru krwi w Zespole Szkół w Rybnie serdecznie dziękuję. Dzisiejszy wynik ponownie – 13 i pół litra oddanej krwi mobilizuje do organizacji kolejnych tak wspaniałych akcji – podsumowuje Prezes Klubu, Danuta Ogrodowczyk.

Kiedy i gdzie oddasz krew w Rybnie w 2023 roku?
- 06.07 w starej sali OSP przy Urzędzie Gminy w Rybnie
- 13.09 w Zespole Szkół w Rybnie
- 06.12 w Zespole Szkół w Rybnie

Zdjęcia: Jadwiga Przychodzeń
Tekst: Sylwester Kasprowicz

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst