www.gminarybno.pl

Drukuj

Rybno: Spotkanie z wolontariuszami

Opublikowano 2021-10-22 09:14:21. Artykuł wyświetlono: 776 razy.

W poniedziałek, 18 października 2021r. o godz. 14:20 w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie odbyło się spotkanie koła wolontariatu z przedstawicielem grupy „W Rękach Młodych” Sylwestrem Kasprowiczem.

Na zaproszenie uczniów przedstawiciel „WRM” opowiedział o tym jak działa grupa młodzieży, jakie przedsięwzięcia oraz akcje społeczne i charytatywne zrealizowali oraz jakie mają plany na przyszłe miesiące. Sylwester Kasprowicz pokazał także nagrody, które grupa „W Rękach Młodych” odebrała z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Gustawa Marka Brzezina w konkursie „Godni Naśladowania” w roku 2017 i 2019. Po omówieniu całego tematu związanego z wolontariatem uczniowie poczęstowali gościa oraz wszystkich członków koła pysznym ciastem i babeczkami. Na koniec opiekun koła wolontariatu, Pani Kinga Cybulska zrobiła z gościem pamiątkowe zdjęcie.

Tego samego dnia korzystając z okazji Sylwester Kasprowicz wręczył podziękowania oraz upominki członkom koła wolontariatu za pomoc we wrześniowej zbiórce pieniędzy dla chorej dziewczynki.

Podziękowania otrzymały:
- Agata Nazar
- Michalina Mendalka
- Nikola Wierzbicka

Po zakończonym spotkaniu przedstawiciel grupy „W Rękach Młodych”, Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Piotr Kornatowski oraz grupa wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Rybnie wraz z opiekunem rozpoczęła drugi etap akcji pn. Wyłącz smartfona, włącz myślenie”. Cały etap na terenie Rybna zostanie zrealizowany do końca października.

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst