Śniadanie Wielkanocne członków Domów Seniora

Opublikowano 2023-04-06 16:12:33. Artykuł wyświetlono: 369 razy.

Śniadanie wielkanocne to ważna tradycja w kulturze polskiej, szczególnie wśród seniorów. Jest to okazja do spotkania się z rodziną i przyjaciółmi oraz dzielenia się świątecznymi potrawami.

W środę, 5 kwietnia 2023r. w godzinach porannych w Domach Seniora w Rybnie i Jeglii odbyło się Śniadanie Wielkanocne. Uroczystości uświetniła obecność Senator RP – Pani Bogusławy Orzechowskiej.

O godz. 10:00 odbyła się symboliczna uroczystość w Domu Seniora w Rybnie. Oprócz seniorów biorących udział w programie Senior+ udział w Śniadaniu Wielkanocnym wzięli zaproszeni goście: Senator – Bogusława Orzechowska, Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Radny Gminy Rybno – Sylwester Kasprowicz oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Zastępca Dyrektora: Hanna Harfelder-Żuralska i Bartosz Anczykowski. W Jeglii za to śniadanie rozpoczęło się o godz. 11:30 w podobnej świątecznej scenerii, którą tak samo jak w przypadku Rybna przygotowali seniorzy.

Zaproszeni goście złożyli uczestnikom projektu wielkanocne życzenia, a na stole nie zabrakło żurku, jajeczek oraz innych pyszności. W trakcie śniadania seniorzy dzielili się opowieściami i wspomnieniami z przeszłości. Wspólne spędzanie czasu przy stole to doskonała okazja do wzmacniania relacji między seniorami, a także do wychwalania piękna i znaczenia świąt Wielkanocnych.

Jednocześnie warto pamiętać, że nie wszyscy seniorzy mogą mieć bliskie osoby przy sobie podczas świąt, a samotność może być szczególnie odczuwalna w tym czasie. Dlatego warto pamiętać o starszych osobach w naszym otoczeniu i zadbać o to, aby nie czuli się sami i zapomniani.

Nad całym przebiegiem uroczystości czuwali niezastąpieni koordynatorzy: Bożena Lewicka, Iwona Seroka i Maria Malinowska.

Tekst i zdjęcia: Sylwester Kasprowicz