Drukuj

Szczupliny: III edycja 'Małego Mistrza Wakacji'

Opublikowano 2015-08-17 13:15:45. Artykuł wyświetlono: 3824 razy.

W sobotę, 15 sierpnia o godz. 15:00 na boisku o nawierzchni naturalnej w Szczuplinach odbyła się III edycja sołeckiego turnieju w piłkę nożną dzieci do lat 14-stu o Puchar Małego Mistrza Wakacji!

W zawodach udział wzięło 7 drużyn: Master’s Rybno, Gigant’s Rybno, Tuczki, Rumian, Grądy, Gralewo i Żabiny, które zostały podzielone na dwie grupy „A” (Żabiny, Gralewo i Grądy) i „B” (Master’s, Tuczki, Rumian i Gigant’s. Turniej otworzył jeden z organizatorów – sołtys wsi Szczupliny Adam Bochno.
Rumian – Tuczki 1:2

Do fazy pucharowej awansowały cztery drużyny: Grądy, które w półfinale przegrały po rzutach karnych z Rybno-Gigant’s 3:4 oraz Tuczki, które przegrały w drugim półfinale z Gralewem 0:5. W meczu o trzecie miejsce Grądy pokonały Tuczki 2:1, a w finale Gralewo pokonało Rybno-Gigant’s 2:1.

Klasyfikacja końcowa:
1. Gralewo
2. Rybno – Gigant’s
3. Grądy
4. Tuczki
Żabiny, Rumian, Rybno – Master’s

W międzyczasie odbył się także konkurs na najlepszego technika turnieju – wygrał go Szymon Kruszyński z Tuczek. Najlepszym strzelcem zawodów został Adrian Wasielewski z Gralewa, najlepszą zawodniczką – Kamila Miecznik z Rybna, najlepszym bramkarzem – Kacper Wiśniewski z Tuczek, najmłodszym zawodnikiem zawodów był Dominik Laskowski z Żabin (lat 6). Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, najlepsze trzy drużyny medale, wyróżnieni zawodnicy i zawodniczka statuetki, a wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki. Nagrody wręczyli: sołtys wsi Szczupliny – Adam Bochno, radny Gminy Rybno – Jan Fafiński oraz kierowniczka Ośrodka Sportu i Rekreacji – Hanna Bem. W trakcie zawodów odbył się także grill z kiełbaskami, które ufundował prezes Zakładu Przetwórstwa Mięsnego – Józef Malinowski. Szczególne podziękowania należą się Maciejowi Malinowskiemu, który świetnie wcielił się w rolę spikera zawodów oraz dla Dawida Boguskiego, który zajął się techniczną stroną zawodów.
Organizatorami turnieju byli: Sołtys wsi Szczupliny – Adam Bochno, radny Gminy Rybno – Jan Fafiński, Serwis informacyjny – Syla oraz grupa „W Rękach Młodych. Sponsorami zawodów byli: Ks. Dziekan Mirosław Owczarek, Anna Witkowska – Biedronka, Zakład Przetwórstwa Mięsnego – Józef Malinowski, Zakład Usług Leśnych – Jan Rozentalski, Studio Skribi – Paweł Kaczmarski, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie – Hanna Bem, Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie oraz Urząd Gminy Rybno.