www.gminarybno.pl

Drukuj

Szkoła Podstawowa w Rybnie z Certyfikatem Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego

Opublikowano 2017-02-06 12:46:49. Artykuł wyświetlono: 2384 razy.

W ramach realizacji projektu „ Szkolny Ogród Dydaktyczny” wspólne działania przyczyniły się do zagospodarowania terenów zielonych wokół szkoły oraz przystosowania dziedzińca do celów dydaktycznych.

Dzięki temu zwiększyła się świadomość przyrodnicza i ekologiczna wśród uczniów. W dniu  25 stycznia odbyła się uroczysta gala podsumowująca I edycję konkursu „Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego” w Warmińsko – Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Organizatorami uroczystości byli: pani Alicja Szarzyńska i pan Wojciech Tański. Podczas spotkania przedstawiciele 19 placówek z terenu naszego województwa wysłuchali prelekcji i obejrzeli interesującą prezentację na temat sztuk ogrodniczych w Polsce oraz wystawę nadesłanych przewodników o ogrodach dydaktycznych. Następnie ogłoszono wyniki konkursu. Nasza placówka uzyskała Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego, pamiątkową statuetkę, lornetkę, książki, biuletyny i grę dydaktyczną. W uroczystości uczestniczyły przedstawicielki Szkolnego Zespołu ds. Ogrodu Dydaktycznego - panie: Bożena Kamińska i Małgorzata Urbańska.

Nadesłała: Agnieszka Świniarska
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst