www.gminarybno.pl

Drukuj

Szymon Piórkowski zwyciężył w I Turnieju FIFA 2019 'Pyszczek i Syla'

Opublikowano 2019-02-05 08:03:41. Artykuł wyświetlono: 2269 razy.

W piątek, 1 lutego 2019 roku o godz. 12:00 w Centrum Kultury-Bibliotece w Rybnie odbył się I Turniej FIFA 2019 „Pyszczek i Syla” dla dzieci do lat 16-stu, zorganizowany przez Dawida Zelmę (koordynator), Pawła Filipa, Krystiana Labickiego i Sylwestra Kasprowicza we współpracy z GBP w Rybnie oraz Przedsiębiorstwem Społecznym „Pyszczek i Syla” Sp. z o.o.

W turnieju udział wzięło 23 zawodników, którzy rozegrali zawody systemem brazylijskim: Gabriel Wieczorek (Belgia), Miłosz Wieczorek (PSG), Kamil Pawlaszek (Legia Warszawa), Łukasz Ciesielski (Manchester United), Kacper Klimek (FC Barcelona), Ksaweryn Machulski (Real Madryt), Paweł Karbowski (PSG), Wojciech Sztejka (Bayern Monachium), Kacper Wantowski (FC Liverpool), Joachim Grosz (Juventus Turyn), Wiktor Karbowski (FC Barcelona), Dominik Kornatowski (FC Barcelona), Dżastin Górski (Francja), Cezary Licznerski (Chelsea FC), Norbert Różański (Real Madryt), Oliwier Laskowski (Real Madryt), Karol Wiergowski (Real Madryt), Jakub Smyczyński (Juventus Turyn), Dawid Wilamowski (PSG), Błażej Rozentalski (Manchester City), Jakub Tara (FC Barcelona), Szymon Gajek (Juventus Turyn) oraz Szymon Piórkowski (Francja).

Po emocjonujących trzech rundach eliminacyjnych do ćwierćfinałów awansowało sześciu zawodników. Najlepszym graczem I Turnieju Fifa 2019 „Pyszczek i Syla” został Szymon Piórkowski z Szkoły Podstawowej w Rybnie. Na drugim stopniu podium znalazł się Jakub Smyczyński, a na trzecim – Kacper Wantowski. Czwarte miejsce w turnieju wywalczył Oliwier Laskowski. Najlepszym zawodnikom pamiątkowe puchary wręczali organizatorzy oraz Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Piotr Kornatowski. Po dekoracji najlepszych zawodników odbył się także mecz pomiędzy mistrzem dzisiejszego turnieju, a zdobywcą pierwszego miejsca w Turnieju Nocnym Fifa 2018 – Dawidem Zelmą, zwyciężył ten pierwszy 2:1.

– Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi GBP w Rybnie - Jarosławowi Rolkowskiemu oraz pracownikom za pomoc w organizacji turnieju, a także Mateuszowi Kowalewskiemu, Przemysławowi Leśniewskiemu i Tomkowi Żuralskiemu za użyczenie sprzętu do gry. – koordynator turnieju Dawid Zelma.

Przedstawiamy wyniki:

Ćwierćfinały:
Szymon Piórkowski – Ksawery Machulski (3:0) (3:1)
Jakub Smyczyński – Wojciech Sztejka (3:1) (4:0)
Ksaweryn Machulski – Kacper Wantowski (2:4) (0:4)
Wojciech Sztejka – Oliwier Laskowski (0:4) (0:1)

Półfinały:
Szymon Piórkowski – Oliwier Laskowski (2:2) (4:1)
Jakub Smyczyński – Kacper Wantowski (6:0) (5:0)

Spotkanie o III miejsce:
Oliwier Laskowski – Kacper Wantowski (2:5) (0:1)

Finał:
Szymon Piórkowski – Jakub Smyczyński (1:1) (2:0)

Mecz zwycięzców:
Dawid Zelma – Szymon Piórkowski (1:2)

Nadesłał: Sylwester Kasprowicz
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst