www.gminarybno.pl

Drukuj

Truszczyny/Szczupliny: Wycieczka rowerowa do Rumianej Doliny

Opublikowano 2022-09-06 08:02:21. Artykuł wyświetlono: 1236 razy.

W niedzielę, 4 września 2022r. o godz. 13:00 odbyła się wycieczka rowerowa z Truszczyn do Rumianej Doliny zorganizowana przez Sołtysa – Marię Kozłowską, Radę Sołecką i Ochotniczą Straż Pożarną.

70 osobową grupę dzieci i dorosłych podczas 20 kilometrowej trasy prowadzili druhowie z OSP Truszczyny, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników rajdu rowerowego. Pogoda dopisała, humory także, a finał wycieczki zakończony został w Rumianej Dolinie, gdzie na miejscu mieszkańców Truszczyn witali: Monika Grabowska-Kuśmirczuk, Karol Kuśmirczuk, Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski oraz Sekretarz Urzędu Gminy w Rybnie – Jolanta Jendrycka.

W Rumianej Dolinie odbył się piknik rodzinny – ognisko z kiełbaskami, słodkie wypieki, kawa i herbata oraz napoje. Dodatkowo Monika i Karol – właściciele Rumianej Doliny przygotowali dla uczestników wycieczki rowerowej zwiedzanie trójwymiarowego muzeum zwierząt. – Maria Kozłowska dziękuje wszystkim zaangażowanym w zorganizację wycieczki. Do zobaczenia za rok na kolejnej rowerowej przygodzie.

Tekst i zdjęcia: Sylwester Kasprowicz
 

 
 
zmień kontrast
powiększ tekst
pomniejsz tekst