Trzecia edycja Bitwy o Grądy za nami

Opublikowano 2023-07-17 09:06:46. Artykuł wyświetlono: 574 razy.

Wczoraj w Grądach odbyła się impreza plenerowa zorganizowana przez Sołtysa wsi Grądy – Mirosława Remusa oraz Radnego Gminy Rybno – Łukasza Głowackiego, której punktem kulminacyjnym była inscenizacją „Bitwy o Grądy 2023”. W rekonstrukcję wyreżyserowaną i prowadzoną przez Andrzeja Andrzejewskiego z Bractwa Rycerskiego Bratian zaangażowanych było wiele bractw rycerskich przybyłych wprost spod Grunwaldu.

Organizatorzy przygotowali dla licznie przybyłych gości wiele atrakcji- były kramy rycerskie, stanowisko strzelania z łuku, wiele punktów gastronomicznych, w tym również z pyszną grochówką przygotowaną przez strażaków z OSP Rybno oraz koncerty muzyczne.

Nad bezpieczeństwem całej imprezy czuwali strażacy z OSP Żabiny.

"Bitwa o Grądy" mogła się odbyć dzięki dofinansowaniu uzyskanemu od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa z Olsztyna, Starostwa Powiatowego z Działdowa oraz pracy wielu wolontariuszy.

Do zobaczenia za rok.