Uczniowie Zespołu Szkół w Olsztynie

Opublikowano 2019-12-20 12:34:56. Artykuł wyświetlono: 1561 razy.

13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, uczniowie kl. I i II Liceum Ogólnokształcącego im. bpa Jana Chrapka w Rybnie, wraz z opiekunem – p. Marianem Olszewskim wzięli udział w odczycie pracownika IPN Pani Renaty Gieszczyńskiej.

Wykład dotyczył osób uwięzionych i internowanych na Warmii i Mazurach w 1981r. Odczyt w budynku Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie rozpoczęły przemówienia wojewody warmińsko-mazurskiego, Pana Artura Chojeckiego oraz wicekuratora oświaty, Pana Wojciecha Cybulskiego. Wśród gości byli także: Józef Dziki – szef warmińsko-mazurskiej „Solidarności” oraz Anna Niszczuk – jedna z niewielu kobiet, które w naszym regionie zostały skazane na karę więzienia w tamtym czasie. Wygłosiła ona pełne uczuć i emocji przemówienie. Następnie uczniowie zwiedzili wystawy dotyczące ludzi internowanych oraz pracowników bezpieki w Olsztynie. Spotkanie przybliżyło tematykę stanu wojennego oraz dało możliwość poznania świadków tamtych czasów i wydarzeń. Serdecznie dziękujemy Pani Bożenie Reszka z kuratorium oświaty w Olsztynie, która szczególnie zajęła się naszą grupą.

Nadesłała: Ewa Golder