Uroczysty odbiór drogi Żabiny – Rapaty

Opublikowano 2024-09-23 14:45:58. Artykuł wyświetlono: 207 razy.

W dniu 20 września 2024 r. odbył się uroczysty odbiór Przebudowy drogi gminnej na odcinku od drogi woj. Nr 538 do osiedla po PGR w Rapatach zorganizowany przez mieszkańców Sołectwa Rapaty.

Mieszkańców zaszczycili prominentni goście w tym Senator RP Gustaw Marek Brzezin, Posłowie – Robert Gontarz, Stanisław Gorczyca, Przewodniczący Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego Bogdan Bartnicki, Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski, Proboszcz Parafii Koszelewy ks. Piotr Figurski, Skarbnik Zdzisława Kanicz, Radny Rady Powiatu Sylwester Kasprowicz, Przewodniczący Rady gminy Rybno Piotr Krnatowski, Radna Rady Gminy Rybno Mariola Geszczyńska, Prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowo Inżynieryjnych S.A. w Mławie Radosław Rutyna, Inspektor Nadzoru Alfons Szymański oraz inni znakomici goście.

Miejscowość Rapaty liczy 48 mieszkańców i należy do najmniejszych w gminie. Za tak wspaniale przygotowaną uroczystość należy się duże uznanie i podziw. Inwestycja została wykonana przed terminem, a wynagrodzenie wykonawcy inwestycji w kwocie 4 155 946,90 zł z tego pozyskane dofinansowanie z programu POLSKI ŁAD 3 940 217,05 zł została uregulowana. Stała organizacja ruchu zatwierdzona przez Starostę Działdowskiego została wprowadzona od 01.09.2024r.