Usuniemy 32 tony azbestu

Opublikowano 2013-05-07 14:27:44. Artykuł wyświetlono: 1988 razy.

Po raz kolejny z obiektów i gospodarstw położonych na terenie naszej gminy znikną materiały z azbestem. Jeszcze w tym roku zutylizowanych zostanie około 32 ton materiałów zawierających ten niebezpieczny minerał.

Gmina Rybno złożyła do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie wniosek o dofinansowanie usunięcia azbestu i otrzymała promesę o przyznaniu kwoty 22 079,60 zł na realizację tego zadania.

Mieszkańcy, którzy złożyli w Urzędzie Gminy Rybno wniosek dotyczący tego zadania, zostaną objęci dofinansowaniem ze środków WFOŚiGW w wysokości 85% kosztów związanych z demontażem, transportem na składowisko oraz utylizacją azbestu. Obecnie w urzędzie przygotowywane jest postępowanie na wyłonienie firmy, która zajmie się usunięciem azbestu z posesji mieszkańców.

W ubiegłym roku dzięki uzyskanemu przez Gminę Rybno dofinansowaniu z WFOŚiGW z naszego otoczenia zniknęło 20 ton wyrobów zawierających azbest.