Drukuj

V MTB o Puchar Wójta Gminy Rybno

Opublikowano 2022-10-25 20:29:25. Artykuł wyświetlono: 610 razy.

W niedzielę, 23 października 2022r. o godz. 11:00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie odbył się V jubileuszowy Rajd MTB o Puchar Wójta Gminy Rybno zorganizowany przez Gminę Rybno, OSiR Rybno, Starostwo Powiatowe oraz Firmę Chiptiming. Patronat medialny nad imprezą objęło Moje Działdowo oraz Serwis informacyjny – Syla.

Udział w zawodach wzięło 130 zawodników z całej Polski, którzy mieli do pokonania dwa dystanse – średni o długości 34 km oraz długi – 60 km. Przygotowany został także rajd dla dzieci. Na dystansie długim drugie miejsce zajął mieszkaniec Rybna – Szymon Standarski, który udział w tych zawodach bierze już od pięciu lat. Oprawą techniczną zawodów zajęła się firma chiptiming.pl, opiekę medyczną zapewnili ratownicy medyczni z karetki pogotowia w Rybnie oraz Kamil Bielski. Nad bezpiecznym przeprowadzeniem zawodów czuwali druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rybno oraz policjanci z Rybna. Kolejną świetną imprezę oraz pyszny poczęstunek przygotowali pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie z Kierownik Hanną Bem na czele. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał – Krzysztof Anisiewicz.
Nagrody, medale, oraz nagrody rzeczowe wręczali: Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Radni Gminy Rybno – Elżbieta Rozentalska oraz Sylwester Kasprowicz, Kierownik ds. Oświaty w Rybnie – Wiesława Wróblewska oraz Sołtys wsi Grądy – Mirosław Remus. Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową w kategorii OPEN na dystansie krótkim i długim.